Yhdistykset ja yhteystiedot

Reserviläispiirin yhdistysten yhteystiedot ja piirihallituksen jäsenet 2019

Reserviläispiirin puheenjohtaja
Jussi Mäkitalo
jussi.makitalo (at) op.fi
044 785 2644

Sihteeri/tiedottaja
Raimo Ojala
raimo.ojala (at) gmail.com
050 568 5360

Hämeenkyrön Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Jarno Valkama, jarno.valkama (at) elisanet.fi, 040 835 6307
piirihallitusjäsen: Juha Luukkanen, juha.luukkanen (at) gmail.com


Ikaalisten Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Henrikki Sillanpää, sillanpaa_hj (at) yahoo.com


Juupajoen Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Aleksi Loponen, allu.loponen (at) gmail.com


Kangasalan Reservinaliupseerit – Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Heikki Lahtinen, heikkilahtinen71 (at) gmail.com, 040 553 4871
piirihallitusjäsen: Raimo Koivisto, raimojkoivisto (at) gmail.com, 040 837 2451
piirihallitusjäsen: Harri Köntti, harri.kontti (at) elisanet.fi


Kurun Reservinaliupseeriyhdistys ry
puheenjohtaja: Mika Nieminen, mika.nieminen1969 (at) gmail.com, 0400 762 960


Lavajärven Seudun Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Arto Moisio, arto.moisio (at) outlook.com, 045 640 1900
piirihallitusjäsen: Olli-Pekka Järvensivu, olli.jarvensivu (at) kolumbus.fi, 040 510 0960


Lempäälän Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Ari Viidanoja, ari.viidanoja (at) gmail.com, 0400 764 533


Längelmäen Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Markku Hannula, markku.hannula (at) saunalahti.fi, 040 533 1346


Mouhijärven Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Jari Jännetyinen, jari.jannetyinen (at) kopteri.net, 040 518 8029


Mäntän Seudun Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Petteri Linder, petteri.linder (at) pp.inet.fi, 040 519 2099


Nokian Reserviläiset-NRAu ry
puheenjohtaja: Rami Kuhanen, rami.kuhanen (at) kolumbus.fi


Oriveden Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kimmo Vihusaari, kimmo.vihusaari (at) elisanet.fi, 041 719 2144
piirihallitusjäsen: Jussi Viljanen, jussiviljanen (at) kotikone.fi


Parkanon Reserviläiset-Aliupseerikerho ry
puheenjohtaja: Taisto Törmä, taisto.torma (at) sedu.fi
piirihallitusjäsen: Timo Kuivanen, timo.kuivanen (at) ippnet.fi


Pirkkalan Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Mika Vanhanen, mikavanha(at)gmail.com, 045 108 5233


Pohjois-Tampereen Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kari Nieminen, insteoll (at) gmail.com


Pälkäneen Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Mikko T. Niemi, mikko.ta.niemi (at) outlook.com


Ruoveden Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Timo Lohipuro, timo (at) lohipuro.fi, 0500 231 581


Tampereen Seudun Reserviläisnaiset ry
puheenjohtaja: Minna Jokela, minna.jokela (at) kotikone.fi


Tampereen Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Jarno Lahtinen, jarno (at) jarnolahtinen.fi, 040 719 6468
piirihallitusjäsenet:
Matti Salonen, salosenmasa (at) gmail.com, 040 779 1420
Jarna Vahlsten, jarna.vahlsten (at) gmail.com, 050 466 6056
Keijo Kivinen, keijo.kivinen (at) nokiantyres.com, 050 594 3400
Raimo Ojala, raimo.ojala (at) gmail.com,  050 5685360
Janne Reinola, tresweb (at) sci.fi, 040 554 2994


Vammalan Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Matti Heikkilä, matti.heikkila (at) kopteri.net 040 540 4181


Vesilahden Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kalevi Jalonen, kalevi.jalonen (at) elisanet.fi, 0400 404 632


Viialan Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Tapio Kajander, tapio.kajander (at) mastermark.fi, 0400 835 836


Virtain Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kari Yläjärvi, kari.ylajarvi (at) luukku.com, 0400 131 323


Ylöjärven Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Pasi Koivunen, koipas (at) kolumbus.fi, 0400 422 601


Äetsän Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Minna Leimu, minna.leimu (at) gmail.com, 0400 781 132
piirihallitusjäsen: Kai Saastamoinen, kai.saastamoinen (at) gmail.com