Yhdistykset ja yhteystiedot

Reserviläispiirin yhdistysten yhteystiedot ja piirihallituksen jäsenet 2017

Reserviläispiirin puheenjohtaja
Juha Moijanen
juha.moijanen (at) pp.inet.fi
0500 625 246

Sihteeri/tiedottaja
Raimo Ojala
Raimo.Ojala (at) gmail.com
050 568 5360

Hämeenkyrön Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Jarno Valkama, jarno.valkama (at) elisanet.fi, 040 835 6307
piirihallitusjäsen: Juha Luukkanen, juha.luukkanen (at) gmail.com


Ikaalisten Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kari Ketola, kariketola52 (at) gmail.com


Juupajoen Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Jukka Tuomaala, jukka.tuomaala (at) orivedenvari.fi, 0400 239 020
piirihallitusjäsen Timo Järvi, oh3lmg (at) sral.fi, 0400 793 261


Kangasalan Reservinaliupseerit – Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Raimo Koivisto, raimo.koivisto (at) elisanet.fi, 040 837 2451
piirihallitusjäsen: Jorma Laakso, jotelaakso (at) gmail.com, 040 586 5200
piirihallitusjäsen: Touko Antila, touko.antila (at) hotmail.com, 040 581 0150


Kurun Reservinaliupseeriyhdistys ry
puheenjohtaja: Mika Nieminen, mika.nieminen1969 (at) gmail.com, 0400 762 960


Lavajärven Seudun Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Olli-Pekka Järvensivu, olli.jarvensivu (at) kolumbus.fi, 040 510 0960
piirihallitusjäsen: Arto Moisio, arto.moisio (at) outlook.com, 045 640 1900


Lempäälän Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Veijo Matikka, vmatikka (at) kolumbus.fi, 0400 628 870
piirihallitusjäsen: Veikko Kuumola, veikko.kuumola (at) kolumbus.fi, 040 549 1705


Längelmäen Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Markku Hannula, markku.hannula (at) saunalahti.fi, 040 5331 346


Mouhijärven Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Jari Jännetyinen, jari.jannetyinen (at) kopteri.net, 040 518 8029


Mäntän Seudun Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Petteri Linder, petteri.linder (at) pp.inet.fi, 040 5192099


Nokian Reserviläiset-NRAu ry
puheenjohtaja: Markus Miller, markus.miller (at) siirtoliikenne.fi, 0400 102 961


Oriveden Reservinaliupseerit – Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kimmo Vihusaari, kimmo.vihusaari (at) elisanet.fi, 041 719 2144
piirihallitusjäsen: Jussi Viljanen, jussiviljanen (at) kotikone.fi


Parkanon Reserviläiset-Aliupseerikerho ry
puheenjohtaja: Taisto Törmä, taisto.torma (at)pp1.inet.fi, 045 278 4422
piirihallitusjäsen: Janne Törmä, janne.torma@ippnet.fi


Pirkkalan Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Mika Vanhanen, mikavanha(at)gmail.com, 045 108 5233


Pohjois-Tampereen Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kari Nieminen, insteoll (at) gmail.com


Pälkäneen Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Jussi Mikkola, jussi.mikkola86 (at) gmail.com,
piirihallitusjäsen: Timo Kautonen, kautsu2 (at) gmail.com


Ruoveden Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Timo Lohipuro, timo (at) lohipuro.fi, 0500 231 581


Siuron Reservinaliupseeriyhdistys ry
puheenjohtaja: Pentti Järvinen, pentti.hiihto (at) elisanet.fi


Tampereen Seudun Reserviläisnaiset ry
puheenjohtaja: Ritva Nurmilo, ritva.nurmilo (at) tintti.net, 041 529 1163
piirihallitusjäsen: Terhi Hakola, hakolaterhi (at) gmail.com, 050 350 8020


Tampereen Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Matti Salonen, salosenmasa (at) gmail.com, 040 779 1420
piirihallitusjäsenet:
Erkka Välimaa
Seppo Heinonen, sk.heinonen (at) kolumbus.fi, 0400 339 772
Jarno Lahtinen,  jarno (at) jarnolahtinen.fi, 040 719 6468
Arttu Niittymies, arttu.niittymies (at) gmail.com, 050 330 2594
Raimo Ojala, raimo.ojala (at) gmail.com,  040 5685360
Janne Reinola, tresweb (at) sci.fi, 040 554 2994


Vammalan Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Jukka Niiranen, juktanii (at) gmail.com
piirihallitusjäsen: Matti Heikkilä, matti.heikkila (at) kopteri.net 040 540 4181


Vesilahden Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kalevi Jalonen, kalevi.jalonen (at) elisanet.fi, 0400 404 632


Viialan Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Tapio Kajander, tapio.kajander (at) mastermark.fi, 0400 835 836


Virtain Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Kari Yläjärvi, kari.ylajarvi (at) luukku.com, 0400 131 323
piirihallitusjäsen: Jussi Mäkitalo, jussi.makitalo (at) op.fi, 044 785 2644


Ylöjärven Reservinaliupseerit ry
puheenjohtaja: Pasi Koivunen, koipas (at) kolumbus.fi, 0400 422 601
piirihallitusjäsen: Niko Liehu, niko.liehu (at) suomenkukkatarvike.fi, 044 440 0004


Äetsän Reserviläiset ry
puheenjohtaja: Minna Leimu, minna.leimu (at) gmail.com, 0400 781 132