Itsenäisyyspäivän 2017 ylennykset Pirkanmaalla

Tasavallan presidentti on ylentänyt Pirkanmaalla seuraavat reservin upseerit 06.12.2017

Majuriksi:
Piippo Jukka Olavi, Tampere
Tyrkko Petri Juhani, Parkano
Yli-Hongisto Vesa Ilmari, Sastamala

Kapteeniksi:
Ahmavuo Sami Petteri, Kangasala
Brander Sauli-Kristian, Kangasala
Hirviniemi Pasi Matti, Lempäälä
Jarva Marko Tapani, Pirkkala
Jumppanen Jani Petteri, Nokia
Kivinen Petri Aleksanteri, Ylöjärvi
Peltola Antti Veikko, Orivesi
Sirén Olli Martti, Tampere
Sirviö Seppo Tapio, Tampere
Wirola Lauri Aarne, Kangasala
Vulli Mikko Johannes, Tampere

Kapteeniluutnantiksi:
Lehtonen Marko Tapani, Nokia

Yliluutnantiksi:
Ala-Maakala Jussi Mikael, Tampere
Arhenius Pekka Juhani, Hämeenkyrö
Frantsila Jussi Artturi, Hämeenkyrö
Hyrkkonen Aki Jukka, Pirkkala
Johansson Jere-Petteri Mikael, Tampere
Mäkitalo Miika Eero, Pirkkala
Nivala Antti Johannes, Pirkkala
Paananen Heikki Matti, Nokia
Sammalniemi Elsa Johanna, Ylöjärvi
Suominen Santtu Oskari, Tampere
Udelius Mikael, Tampere
Valkama Jyrki Erik, Nokia

Luutnantiksi:
Bjorninen Samuli Mikael, Tampere
Hakala Aleksi Esko, Tampere
Heiskanen Aleksi Johannes, Tampere
Hentunen Eetu Viljam, Tampere
Jalervo Anders Artur, Tampere
Kaaja Eero Juhani, Tampere
Kama.Ja Miika Paavo, Tampere
Kataja Jukka-Pekka, Pirkkala
Kaulio Keijo Juhani, Kangasala
Kautto Antti Pekka, Tampere
Kervinen Vili Santeri, Ikaalinen
Kohonen Emmi Irene, Pirkkala
Lahtinen Eero Kalervo, Tampere
Laine Pyry Ville-Veikko, Hämeenkyrö
Lukkari Tuomas Verneri, Tampere
Lukkarinen Harri Sakari, Nokia
Mannisenmäki Ossi Mikael, Tampere
Martikainen Matti Mikael, Kangasala
Mattila Markku Olavi, Tampere
Mehto Petri Jukka, Tampere
Mikkola Turo Johannes, Tampere
Mäkelä Marko Seppo, Ikaalinen
Mäki Tomi Petteri, Pälkäne
Nieminen Tuomas Sakari, Tampere
Nättinen Timo Lauri, Tampere
Palovainio Leena Sisko, Tampere
Partanen Roope Markus, Tampere
Parviola Marko Juhani, Tampere
Pekkarinen Joni Kristian, Tampere
Pelliniemi Juhana Markus, Lempäälä
Pihlajisto Totte Mikael, Tampere
Pöllänen Janne Tapani, Sastamala
Rossi Auli Inkeri, Tampere
Rutanen Jarno Tapio, Tampere
Röning Juha Santeri, Tampere
Saarikko Teemu Reijo, Tampere
Saarinen Olli Eemeli, Tampere
Saksala Mauri Olavi, Tampere
Sammalniemi Tomi Sami-Petteri, Ylöjärvi
Siitonen Mikko Tapani, Tampere
Sillman Antti Mikael, Vesilahti
Särkijärvi Juha Petteri, Tampere
Tahkio Ville-Petteri, Tampere
Taipale Henrik Joonas, Tampere
Taskinen Santeri Mikael, Pirkkala
Urama Tomi Markus, Tampere
Vaherto Ruben Walter, Pirkkala
Vanhatalo Joonas Viljami, Tampere
Vesa Kai Kristian, Nokia
Vesterberg Mika Tapio, Sastamala
Välkki Antti Juhani, Kangasala

Luutnantiksi (Me):
Hautero Matti Ville, Tampere
Losoi Pauli Sakari, Tampere

Aluetoimiston päällikkö on ylentänyt seuraavat henkilöt reservissä 06.12.2017

Sotilasmestariksi:
Ahola Pekka Juhani, Mänttä-Vilppula
Kari Veli-Pekka, Kangasala
Kiiskinen Mika Petri Antero, Tampere

Ylivääpeliksi:
Alanen Jussi Tapani, Tampere
Andrejeff Timo Antero, Tampere
Laakso Tapio Ilmari, Kangasala
Lindroos Janne Sakari, Nokia
Mäenpää Riku-Petteri, Tampere
Niemi Mikko Tapani, Pälkäne
Tainio Marko Mikael, Nokia
Tossavainen Mika Petteri, Nokia

Vääpeliksi:
Haikonen Timo Markus, Pirkkala
Haimakainen Jyri Kristian, Ylöjärvi
Heininen Jesse Johannes, Tampere
Huhtala Eero Mikko Kalervo, Pirkkala
Hänninen Jari Ilkka Samuli, Kangasala
Itkonen Eero Pekka Johannes, Pälkäne
Juslin Ari Juhani, Nokia
Kasslin Jarno Petteri, Nokia
Koponen Henri Taneli, Pirkkala
Kuumola Veikko Severi, Lempäälä
Lintula Ilkka Petteri, Tampere
Miller Karl Markus, Nokia
Mäkynen Jarkko Juhani, Hämeenkyrö
Pajunen Tommi Johannes, Tampere
Porrassalmi Tuomas Antti, Lempäälä
Saarinen Mikko Armas, Kangasala
Savolainen Timo Juhani, Pirkkala
Stenström Anna Tuulia, Tampere
Syrjälä Ismo Armas, Tampere
Toivola Antti Matias, Nokia
Tuominen Esa Johan Mikael, Pirkkala
Vaaranen Jari Miikka, Lempäälä
Ylömäki Mika Tapio, Tampere

Ylikersantiksi:
Aho Jari Lauri, Tampere
Airaksinen Anssi Ilari, Tampere
Asell Janne Marko, Ikaalinen
Cosnician Emil, Tampere
Hämäläinen Kim Kristian, Tampere
Hämäläinen Tommi Juhani, Parkano
Hänninen Jani Juhani, Nokia
Jaakonsaari Juhani Neno, Tampere
Jalonen Markku Arvo, Ylöjärvi
Jokela Juha Petri, Tampere
Jäppi Heikki Juhani, Pälkäne
Järvinen Ossi Antero, Tampere
Kalli Samu Jani, Ikaalinen
Kenttälä Jarmo Olavi, Pirkkala
Keskinen Ville Fabian, Sastamala
Koivumaa Harri Tapio, Kangasala
Korhonen Janne Otto Ensio, Orivesi
Korhonen Olli Erkki Antero, Ylöjärvi
Koskipää Marko Juhani, Tampere
Majaniemi Tapio Kalevi, Ruovesi
Maljanen Ville Tapani, Tampere
Moisio Marko Juhani, Tampere
Mustalahti Lasse Olavi, Tampere
Nieminen Jukka Olavi, Tampere
Niskala Jussi Juhani, Tampere
Nojonen Harri Tapio, Tampere
Nurminen Tommi Tapani
Orava Vesa Antero, Lempäälä
Pajunen Sami Kristian, Tampere
Palosaari Pasi Veli, Nokia
Parkkinen Juha-Matti, Tampere
Pietiläinen Jarkko Matti, Tampere
Pohjola Hannu Paavo, Tampere
Rajala Henry Mikael, Tampere
Rauma Timo Kaleva, Nokia
Repo Tuomas Juhana, Tampere
Rouhiainen Pasi Juhani, Tampere
Ruotsalainen Juho Tuomas, Tampere
Siren Vesa Juhani, Tampere
Syrjänen Juha-Matti, Ylöjärvi
Takku Esko Aukusti, Tampere
Tapio Eero Seppo, Tampere
Tikkanen Aleksandr Veikko, Tampere
Tähtinen Toni Antero, Mänttä-Vilppula
Ulmanen Heikki Petteri, Pälkäne
Viljanen Sami Petteri, Tampere
Vilkki Juha Pekka, Tampere
Viskari Jarna Jasmin, Tampere
Väärälä Juho-Hermanni, Kangasala

Kersantiksi:
Aho Jari Juhani, Tampere
Davis Ashley Matias, Tampere
Enbuske Antti Matias, Tampere
Harjula Pauliina Linnea, Kihniö
Hartikainen Kari Jarno Tapio, Ikaalinen
Hartikainen Niki Petteri, Tampere
Hatanpää Mikko Kalevi, Nokia
Haukijärvi Ville-Pekka Emil, Tampere
Hautakorpi Joel Janne, Tampere
Hiltunen Jaakko Lassi, Pirkkala
Huttu-Hiltunen Seppo Ilmari, Kangasala
Hyytinen Antti Tapani, Tampere
Ikonen Janne Petteri, Tampere
Isaksson Janette Maria, Tampere
Isotalo Lauri Veikko, Tampere
Kalliomäki Jari Rainer, Tampere
Kantola Jouni Antero, Tampere
Karonen-Joensuu Minja Jenniina, Nokia
Keskinen Miika Kristian, Tampere
Kettunen Harri Osmo, Kajaani
Koivumäki Akusti Hemmo, Tampere
Korkeila Atte Iivari, Tampere
Kosonen Kari Juhani, Nokia
Kuittinen Ville Juhani, Tampere
Laaksonen Jouni Juhani, Tampere
Lagus Jaakko Aleksi, Tampere
Lahti Ville Markus, Lempäälä
Laitila Juha Jaakko, Tampere
Landvik Mikael Ilmari, Ylöjärvi
Latva Ville Jalmari, Tampere
Laukkanen Henri Markus, Tampere
Leikko Kimmo Arvo, Nokia
Lemmetty Katri Maria, Tampere
Leväsmaa Samu Paul, Tampere
Linna Antti Pietari, Nokia
Lintunen Jaakko Mikael, Kangasala
Lokkila Maria Greta, Tampere
Luoma Riku Petteri, Akaa
Mustonen Tero Risto, Nokia
Mäkelä Jan Markus, Pirkkala
Mäkelä Jari Tapio, Tampere
Niemi Jarno Jyri Uolevi, Tampere
Niskanen Tomi Pekka, Tampere
Ollinen Jan-Kristian, Tampere
Onnela Teemu Rainer, Ylöjärvi
Paavola Elias, Tampere
Paija Petri Harry, Tampere
Pehkonen Harri Henrik, Tampere
Piisalo Oula Tuure, Tampere
Rajala Markus Tapio, Ylöjärvi
Ranta Janne Juhani, Tampere
Rantakallio Marko Tapio, Nokia
Rantala Jouni Mikael, Kangasala
Rauma Janne Juhani, Lempäälä
Rentto Toni Petteri, Juupajoki
Rinne Janne Antero, Nokia
Rodriguez Oscar Anton, Kangasala
Räty Eemi Aleksi, Tampere
Santamäki Arttu Elias, Tampere
Seppälä Jere Juhani, Tampere
Sinkkonen Juho Valtteri, Tampere
Suonpää Mikko Tapio, Tampere
Suutari Riku Sebastian, Tampere
Säilä Jussi Mikael, Tampere
Tanhuanpää Markus Antero, Tampere
Uusinoka Carita Tuulikki, Tampere
Valkama Juha Taneli, Tampere
Vepsäläinen Joni Raimo, Tampere
Westermark Atte Aleksi, Kangasala
Viberg Jari Tapani, Ylöjärvi
von Hintze Jake Erik, Tampere
Vuori Henri Niko, Tampere
Väisänen Jukka Johannes, Tampere

Alikersantiksi:
Arola Kari-Pekka, Pälkäne
Kankainen Niko Viljo Sakari, Tampere
Kotala Mikko Samuel, Sastamala
Paasikivi Ville Tapio, Tampere
Riikilä Otto-Ville Valtteri, Tampere
Syrjänen Roope Matti, Sastamala
Syvälä Janne Sakari, Kangasala
Takkunen Marko Tapani, Orivesi
Villanen Mikko Tapani, Pirkkala
Virta Ville-Valtteri, Tampere
Ylijärvi Janne Juhani, Lempäälä
Ylimys Janne Pekka, Sastamala
Ylinen Juha-Pekka, Parkano
Ylänne Sakari Ilmari, Ylöjärvi

Korpraaliksi:
Asikainen Toni Juhani, Tampere
Benjamin Antony Abraham, Tampere
Heinänen Tuukka Risto, Tampere
Hyttinen Jouni Ensio, Tampere
Hytönen Olli Johannes, Tampere
Härmä Timo Tapio, Tampere
Isonokari Janica Karoliina, Sastamala
Jokinen Arto Henrik, Orivesi
Juvonen Petri Samuli, Tampere
Korhonen Heikki Tapio, Mänttä-Vilppula
Lehtinen Elias Risto, Tampere
Liimatainen Ville Matti Ilmari, Tampere
Liimatta Samu-Pekka Valtteri
Liski Heikki Mikael, Virrat
Luukkonen Vili-Valtteri, Kangasala
Läärä Nina-Maiju Hannele, Lempäälä
Mankinen Jani Johannes, Tampere
Melin Niklas Samuel, Tampere
Mäenpää Janne Jussi, Kangasala
Mäkinen Miro Kaarlo, Tampere
Petäjistö Jani Petteri
Prokkonen Riku Santeri, Tampere
Rautio Anssi Sylvesteri, Tampere
Saari Henri Mikael, Pirkkala
Salmi Sami Juha, Tampere
Satokangas Marko Juhani, Nokia
Saunaluoma Kimmo Juhani, Sastamala
Savolainen Lauri Petteri, Tampere
Siiki Tero Tapio, Kangasala
Sorvali Juho Severi, Nokia
Sulisalo Joonas Aleksi, Rauma
Suojanen Pekka Tapani, Tampere
Uotila Pekka Mikael, Kangasala
Uusinoka Joni Mikael, Sastamala
Virtanen Teemu Eero, Tampere
Vähäkuopus Vesa Kari, Tampere

Tapahtumat