Henkinen toiminta

20151212-_MG_1563_veb

Toimikunta muisti Pirkamaan aluetoimiston päällikköä, komentaja Matti Eskolaa omaperäisellä kiitosadressilla Eskolan siirtyessä reserviin 12. joulukuuta 2015. Adressia luovuttamassa olivat puheenjohtaja, eversti Leo Ukkonen, Sirkka Ojala ja Mariitta Hurme. Kuva: Raimo Ojala.

Henkisen maanpuolustuksen toimikunta 2017

Puheenjohtaja
eversti evp Leo Ukkonen, leksa.ukkonen(at)saunalahti.fi

Varapuheenjohtaja
alik Timo Koivula, timo.ot.koivula(at)gmail.com

Tiedottaja
Sirkka Ojala, sirkka.ojala(at)gmail.com

Jäsenet
Mikko Hörkkö

Mariitta Hurme, mariitta.hurme(at)kolumbus.fi

ylik Tauno Peltola, tauno.peltola(at)gmail.com

kapt Jari Rankinen, jari.rankinen(at)kopteri.net

Inkeri Haarla-Kettunen, inkeri.haarla(at)ovi.com

ltn Mikko Turunen, mikko.j.turunen(at)gmail.com

Opetusalan asiantuntija
Juha Heinonen, juha.heinonen2(at)luukku.com